Ana Sayfa
| Barkod Danışmanlığı | Barkodlarla İlgili Bilgiler | İletişim
 


Barkodlarla İlgili Bilgiler

  Barkod Nedir ?
  Barkod İle Neler Yapabilirsiniz?
  Barkod Basma Yöntemleri
  Barkodun Yararları
  Barkod Okuyucu ve Yazıcı Nedir?
 

MMNM Nedir ?

 

MMNM Üyeliği

 

Barkod Basımı ve Yerleşimi

 

Sağlık İlaçlarında Barkod Uygulaması

 

Ağırlık Ürün Numarası

babyliss diamond radiance hair dryer prestige hair extensions manchester human hair extensions 10 inch hair length injection silk base lace wigs cheap hair extensions how to bleach a synthetic wig short natural haircuts for black females hair extensions uk nano ring hair extensions natural hair clip ins youtube lace wigs uk curly tape in hair extensions belle real haircuts hair extensions

Barkod Başvuru Formu


DUYURU : EAN.UCC Başvuru Formları yenilenmiştir. 1 Şubat 2005 tarihinden itibaren 2004 yılına ait başvurular ve ödemeler kabul edilmeyecektir.

* Dosyayı İndirBARKOD DANIŞMANLIĞI VE SERVİS HİZMETİ

1993 yılında Milli Mal Numaralama Merkezi'nin Barkodlu Sistem Danışman firmalarından biri olan Kutlu Bilişim, verdiği hızlı servis hizmeti ve kaliteli master film çıktılarıyla müşteri portföyünü genişleterek diğer danışman firmalar arasında seçkin bir yer kazanmıştır. Master film çıktılarının kaliteli oluşunun en büyük nedeni, barkodların Kutlu Bilişim tarafından geliştirilen Barcode Design Aid yazılımı ile oluşturulmasıdır. >>>

 

BARKODE DA

 

Amacı: Macintosh kullanıcılarının çubuk kodlarını oluşturma gereksinimlerine bir cevap oluşturmak için yazılmıştır.

Hizmet Alanı: Her tür ambalajlı mamüller.

Ürünün Konumlandırılması: Günümüzde ambalajlı mamüllerin hemen hemen tümünde kullanılan çubuk görüntülerin yapımında kullanılır. Barcode D.A. ile yaratacağınız çubuk kod görüntülerini kelime işlem programlarında, hesap tablosu uygulamalarında ve sayfa düzeni programlarında kullanabilmek mümkündür. >>>

 


TOBB MİLLİ MAL NUMARALAMA MERKEZİ (MMNM) ve EAN-UCC SİSTEMİ


Özel sektörün Türkiye'deki en üst düzeydeki yasal temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye'de üretilen ve satışa sunulan ticari ürünlerin, ulusal ve uluslararası ticarette, herhangi bir sorun ile karşılaşmadan tanınmasını ve izlenebilmesini sağlamak üzere 1988'de kendi bünyesinde Milli Mal Numaralandırma Merkezi TOBB-MMNM'yi kurarak Uluslararası Mal Numaralama Örgütü EAN'a (European Article Numbering Association) üye olmuştur.


ABD ve Kanada'daki ürünlerin tanımlanması ve numaralanması için kurulan UCC (Uniform Code Council) ile EAN arasında 1995'te varılan anlaşma sonucunda EAN, tüm dünyada geçerli olan tanımlama ve numaralama standartlarını geliştiren bir örgüt haline gelmiş ve EAN International adını almıştır.

EAN International'ın yönetiminde geliştirilen tanımlama ve numaralandırma standartı EAN-UCC Sistemi adı ile anılmakta ve tüm dünyada elektronik ticaretin altyapısını oluşturmaktadır.

EAN-UCC Sisteminin yerel uygulamaları, EAN International'a bağlı yerel EAN Numaralama Organizasyonları tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye'deki EAN Numaralama Organizasyonu TOBB-MMNM, EAN-UCC Sisteminin Türkiye'deki tek temsilcisi ve uygulayıcısı olup Türkiye'ye özgü uygulama yöntemlerini geliştirmekte ve uygulamaya koymaktadır.

TOBB-MMNM, Türkiye'deki üretici, dağıtıcı ve satıcı firmaların EAN-UCC Sistemine üye olmasını ve böylece tüm dünyada tanınmasını sağlamakta, bu firmaların uygulamalarını kolaylaştırmak ve firmalara destek sağlamak amacıyla Türkiye'ye özel düzenlemeler yapmaktadır.


©Kutlu Bilişim