4th DIMENSION VIEW


4th Dimension View, 4D ortamına güçlü bir hesap tablosu ekler

4D View genişletmesi içerdiği hesap tablosu özellikleri ile 4D uygulamalarına gelişkin veri görüntüleme araçları ekler. 4D View, hesaplama, projeksiyon, analiz gibi hesap tablosu özelliklerinin yanı sıra dinamik giriş ara yüzleri oluşturma, hesaplama listeleri, baskı için listeler ve daha pek çok olanağı 4D ortamına taşır. Daha önceden benzer amaçlar için 4D Calc ve/veya AreaList genişletmesini kullanan 4D uygulamalarının yeniden kodlanmadan çalışmasını temin etmek için 4D View bu iki genişletmenin komutlarını destekler. 160'tan fazla yeni komut ile, çabuk rapor linki ile dinamik form yaratabilme olanağı ile 4D View, 4D uygulamalarınıza yeni olanaklar getirmektedir.

160'dan fazla yeni 4D View komutu

Yeni komutlar 4D metodları kullanarak dinamik formlar yaratabilmenizi sağlar. Dinamik formlar 4D uygulamalarını en son kullanıcı ara yüzü teknikleri ile donatırlar.

Çabuk Rapor Editörü

Çabuk rapor editörü rapor sonuçlarını bir 4D View alanına gönderecek şekilde genişletilmiştir. 4D View alanını bastığınızda hücrelerde bulunan bilgiler ve hesaplamalar (Say, ortalama vb) hücre formülleri olarak aktarılır.

Kolaylıkla Dinamik Formlar Yaratın

4D View, bütün bir formu 4D metodları kullanarak oluşturabilir. Dinamik formlar, pop-up düğmeler, onay kutuları gibi kullanıcı ara yüzü elemanları içerebilirler.

4D Calc ve AreaList Pro Komutlarının Desteği

4D View daha önceden 4D Calc veya AreaList kullanan 4D uygulamalarının yeniden kodlanmadan kullanılabilmesi için bu genişletmelerin komutlarını destekler.

4DView Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sık Sorulan Sorular (PDF)
4D View: Teknik Özet (PDF)
4D View Language Reference
4D View User Reference
©Kutlu BiliŞim